VÝCVIK VOLNÝM PÁDEM IAFF ze 4000m

 

výcvik volným pádem IAFF ze 4000m

výcvik volným pádem IAFF ze 4000m

výcvik volným pádem IAFF ze 4000m

výcvik volným pádem IAFF ze 4000m

 

 

Úvod do zrychleného výcviku volných pádů - IAFF (Instructional Assistant Free Fall) Základní výcvik volných pádů


Tento druh seskoku je podobně jako tandemový let jednou z nejbezpečnějších a nejrychlejších cest, jak si vyzkoušet volný pád. Skok se provádí z výšky 4000m společně se dvěma instruktory s kvalifikací AFF, tzn. 1 minuta volného pádu pod jejich dohledem a zhruba 5-6 minut na padáku od otevření (1500m) až po přistání. Pro větší bezpečnost je zajištěno spojení instruktora na zemi a žáka na padáku pomocí vysílačky.

Před IAFF doporučujeme provést alespoň jeden seskok na lano, tzn. základní kurz nebo tandemový let, není to ale podmínkou pro absolvování skoku. Zároveň je třeba projít teorií seskoku stejnou jako pro LEVEL 1 při AFF kurzu. Většina absolventů IAFF jsou lidé, kteří se po skoku na lano či tandemu rozhodují, zda ve volných pádech pokračovat a právě tento druh seskoku jim může výrazně pomoci, jestli se tomuto sportu dále věnovat.

Pokud se rozhodnete po IAFF pokračovat v kurzu volných pádů AFF metodou, pak se vám tento skok započítává jako úloha LEVEL 1 a jeho cena se automaticky odečítá od celkové sumy za AFF kurz. Celý skok, podobně jako tandemový let, je možné si nechat natočit na kameru, a to včetně přípravy na zemi, výstupu v letadle, samotný volný pád a přistání. IAFF skok vám naši kameramani sestříhají a připraví ihned po přistání na VHS nebo DVD i s hudbou jakou si zvolíte. Na všechny skoky IAFF se používají pouze padáky vybavené záchranným přístrojem CYPRES nebo MPAAD.

Ceny:

·  Cena IAFF: 6.500 Kč - zahrnuje teorii, 1 seznamovací seskok, náklady na seskok včetně instruktorů, půjčení a zabalení padáku

·  Kamera DVD: 1.700 Kč - DVD s nahrávkou seskoku, případně fotografie (300Kč)

 

 

LANO          AFF          FOTO GALERIE

 

 

 

hlavní strana                              zpět