TANDEMOVÝ SESKOK

Jsem na místě, lidí jako o pouti. Někteří pobíhají v kombinézách s padáky, jiní mají místo padáků jen divné "kšíry"…. Do toho vrčí letadla a přistávají parašutisté, někteří sakra rychle. Žaludek se mi zhoupl. Dám echo mobilem a už se mě ujímá chlapík, co se představil jako můj tandempilot. Vysvětluje, jak to probíhá, ukazuje fotky. Skákal i se 70ti letým pánem a nedávno vezl i 130ti kilovou slečnu. Najednou už vězím také v kombinéze a divných "kšírách", kterým říkají postroj pro pasažéra a nacvičujeme pozici pro let a pro přistání. Vyhlásili "můj" start. Do letadla L-410 jde s námi i kameraman s digitální kamerou na přilbě. Není mi jasné, jak nás natočí, když budeme s tandempilotem na jednom padáku a on má svůj. Směje se a vysvětluje, že se před naším výskokem vyvěsí z letadla a opustí jej spolu s námi. Dokáže přizpůsobit rychlost pádu, takže to na videu bude vypadat, že jen tak visíme v prostoru a ne, že padáme dvě stě v hodině! Letadlo odstartuje, mávám do kamery a představuji si, jaké to bude, dívám se z okénka. Všechno je z té výšky najednou nějak menší. Ani mě nenapadne se bát, nálada kolem je jako na školním výletě. Zakázán není ani černý humor. Naopak! Za pár minut velké hodinky na rukou parašutistů ukazují tři čtvrtě. Je to výškoměr a máme právě tři tisíce metrů! Tandempilot si znovu prohlédne můj postroj, připne mě k sobě, pořádně utáhne, uf! Sedám si zpátky na sedačku se mnou v klíně. Za chvíli piloti dávají signál k otevření dveří takovým malým semaforkem. Lidi před námi začínají mizet v díře. V žaludku mám asi kameny! Stáhnu si plastové brýle na oči a snažím se zhluboka dýchat. Dojdeme jako kachny ke dveřím, ze kterých už visí kameraman, palce mám zaháknuté za postroj jak prvňáček za popruhy školní aktovky. Zavěsím se na tandempilota, prohnu se a nohy protlačím dozadu až se vůbec nedotýkám podlahy letadla. Zaklonit hlavu a už skáčeme ! To je uragán! Silný vítr ně bere dech, musím dýchat nosem, jak mě radili Padáme břichem k zemi a já u vytržení zírám na čáru obzoru. Už vidím kameramana, připlave před nás, dělá opičky a já mu bezděky oplácím a plazím na něj jazyk. To bude video! Nevím, jak dlouho jsme letěli, okamžik nebo celou věčnost? Najednou škubnutí, visíme na padáku a kameraman mizí v hloubce. Jéžíši, on se rozplácne! Tandempilot mi uklidňuje, že kamera bude čekat dole, teď si už můžeme povídat. Prohlížím svět pod nohama, je to fakt odvaz! Snášíme se k letišti. Pár zatáček. Mávám přátelům. Natahuji nohy před sebe, přistání na trávu jako na skluzavce. Huráááááááááá, mááám tandem! Kameraman natáčí mou euforii a gratuluje mi. Za chvilku dostávám záznam seskoku na kazetě namixovaný s libou hudbou. Už se těším, jak si ho doma pustím a znovu ochutnám volný pád.

 

Zajímavé veličiny     Termíny     Dárkové poukazy     Odkazy     Ceník     Výcvik

 

Pro objednání Vámi požadovaného seskoku použijte níže uvedený formulář, tak že zaklikněte vybraný typ seskoku. Pokud budete chtít objednat více seskoků, použijte formulář opakovaně a vždy zvolte typ seskoku.

Prosíme věnujte patřičnou pozornost vyplnění všech údajů, předejdete tím případným komplikacím. Pole poznámka můžete využít dle Vašeho uvážení.Nakonec nezapomeňte formulář odeslat. Po zpracování objednávky Vás budeme kontaktovat.

Jméno a Příjmení:
E-mail:
Ulice - č.p.:
Město:
PSČ:
Jméno skokana (nepovinné):
Poznámky (věnování):
Typ seskoku:

Tandemový seskok - 4600 Kč

Tandemový seskok + handy kamera/foto - 4600 + 1600 Kč

Tandemový seskok + externí kamera/foto - 4600 + 2200 Kč

Tandemový seskok + USB (kamera/foto/handy video) - 4600 + 2200 + 500 Kč
Tandemový seskok + 360st. kamera/foto - 4600 + 1800 Kč

 

Platba:

Na dobírku (+120 Kč poštovné)

Převodem (zaslání poukazu e-mailem)

 

 

 

 

zpět